Zdrada – Oznaka Słabości

Zdrada jest Oznaką Słabości

Dlaczego ludzie zdradzają?

Dlaczego to wywołuje takie emocje?

Dlaczego?

Zdradzając, oszukujemy nie tylko partnera. Przede wszystkim siebie samych. Jest to ucieczka od problemów. W ostateczności problemów ze sobą. Z akceptacją siebie.

Jeżeli tworzysz pozorne relacje na facebooku, a nie potrafisz porozmawiać w cztery oczy z najbliższymi- to nawet dwadzieścia tysięcy przyjaciół na portalu jest nic nie warte. Zdrada to ucieczka w pozorne relacje. Zdradzając osoba i tak w przyszłości znajdzie się w punkcie, z którego teraz ucieka. To jak tabletka na bolący ząb. Im większa chęć zdrady- tym mniejszy wkład w związek. Determinacja zdrady jest wartością zaangażowania.

Tu i Teraz

Chcę nowe auto – biorę kredyt. Chcę nowych przyjaciół – poznaję ich na imprezie. Chcę zmienić pracę mając rodzinę na utrzymaniu – zmieniam z dnia na dzień…? Znamy to z obserwacji społeczeństwa. Impulsy i emocje mówią jak postąpić. Chcę=robię to.

Zdrada to brak chęci komunikacji o swoich fantazjach seksualnych, marzeniach, problemach, wspólnych planach. Maż zamiast zapytać żony “kochanie opowiedz mi po kolei jak wygląda Twoja praca”- rzuca “jak tam?” po czym idzie oglądać mecz. Ona jest od pół roku w nowej pracy, nie ma z kim podzielić się głęboko schowanymi odczuciami. Żona zamiast kupić seksowną bieliznę i załatwić “chatę bez dzieci”- gniewa się, że on jest ciągle zmęczony i już nie patrzy na nią jak kiedyś. Oboje tyją i walczą kto komu spieprzył życie.

Zdrada to nie jest wina w 100% jednej osoby. Warto obserwować kondycję związku.

Czy jest tyle samo rozmów co rok wcześniej?

Czy nie zaniedbujemy naszych ciał?

Czy mamy wspólne tak i wspólne nie?

Czy seksu jest tyle co było?

Czy rozmawiamy na głębokie tematy?

Takich “czy” są setki. W związku, w życiu nie lubimy brać na siebie odpowiedzialności. Czekamy, aż druga strona zrobi pierwszy krok. Wyciągnie rękę. Często jest już za późno. Jeżeli widzisz, że oddalasz się od mężczyzny zapytaj jakie ma oczekiwania. Zapytaj co jego zdaniem Was psuje. Zapytaj o to czego się boisz. To będą najtrafniejsze pytania jakie możesz zadać. Te, które masz w głowie, ale nosisz je w sercu od wielu miesięcy. Nie oceniaj, nie osądzaj.

Zdrada to brak reakcji na rzeczywistość. Mężczyzna mający udany seks z partnerką, Widząc w niej kochankę, przyjaciółkę i nauczyciela nie posunie się do zdrady pod wpływem impulsu. Przed zdradą u panów/pań pojawia się tzw. “całe życie przed oczami z partnerką/partnerem”. Na tej podstawie w ciągu kilku sekund ocenia się, czy to zrobić czy nie. Jeżeli związek upadla, żona z nim nie sypia, mąż rozmawia tylko o serialach- łatwiej pójść na całość. Z racjonalnego punktu widzenia rachunek wygląda następująco- nagroda to emocje których nie ma w związku.

Większość par nic o sobie nie wie. 20 lat stażu o niczym nie świadczy. Znamy część swoich wad, zalet, ulubionych pozycji seksualnych. Idąc głębiej w wartości nie jest tak kolorowo. Bycie razem a mieszkanie razem to dwa światy. Kobieta jest w szoku “zdradził mnie po dziesięciu latach”. Powinna postawić pytanie “Ile razem rozmawialiśmy, byliśmy obok siebie, na urlopie, w łóżku, w cztery oczy, w dwa ciała :)”. Liczy się czas spędzony w cztery oczy – tylko on buduje fundament na lata.

Nie chodzi o to, by rozmawiać na siłę o zainteresowaniach, uprawiać seks z przymusu- najważniejsze to odszukać problem. Znajdź odpowiedź na pytanie “dlaczego”, a nigdy nie doznasz zdrady. Nigdy nie pytaj w sprawach związku o rady kolegów lub koleżanek. Nigdy.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019