Zarządzanie sobą jest trudne?

Zarządzanie Sobą

Wiele jest artykułów o zarządzaniu ludźmi, zespołem. Wychowaniu dziecka, rodziny, czy budowaniu trwałych związków.

Warto skupić się i zacząć od nauki zarządzania sobą.

Kup kwiatek i naucz się go pielęgnować. Jeżeli nie uschnie i będzie pięknie rósł kup zwierzę. Może psa, kota, kanarka- coś co jest bliskie Twemu sercu. Jeżeli będziesz potrafił dbać o tego przyjaciela- to oznaki wyrobionych cech na przyszłość. Pomyśl jakie małe rzeczy mogą nauczyć Cię wprowadzenia w dorosłość i odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli nie potrafisz posłać łóżka, zadbać o porządek w domu- nie dziw się, że masz kruchy związek. Jeżeli spóźniasz się do pracy nie dziw się, że ludzie Cię nie szanują. To i wiele innych cech wpływa na to jak odbierają Cię inni.

Warto nauczyć się zarządzać sobą, by iść krok dalej.

Czy sam decydujesz o swoim dniu? Czy ubierasz się wg. własnego gustu? Czy wybierasz spędzanie wolnego czasu wg. własnego gustu? Co jest Twoje?

Zarządzanie sobą to umiejętność oszczędzania i dbania o finanse. Wiele razy upadniesz, by opanować kunszt kontroli tego co robisz.

Przemyśl swoje codzienne nawyki. Czy świadczą o tym, że dobrze sobą zarządzasz? Czy masz więcej pozytywnych nawyków, czy tych drugich?

Jakbyś miał wystawić sobie ocenię od 1 do 6… ile by to było?

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.