Zaakceptuj dyskomfort w swoim życiu


Zaakceptuj dyskomfort w swoim życiu


Spokojne życie i uczucie bezpieczeństwa – chyba każdy o tym marzy. Co jeśli taka egzystencja impregnuje nasze działanie na nowe doświadczenia i chęć rozwoju? Rutyna dnia i powielane nawyki nie generują nowych doznań. Jeżeli sami nie szukamy bodźca do zmiany, jesteśmy narażeni jedynie na zrzędzenie losu, te pozytywne i negatywne. Nie każdy potrzebuje codziennego stresu związanego ze zmianami ale czy każdy jest zadowolony ze swojego ułożonego życia?

Dyskomfort wykracza poza granice naszego “wiem”. To często droga przez mgłę, na końcu której czeka na nas nagroda. Jest to nowe doświadczenie. Powiew świeżości w tym co robimy i co sobą prezentujemy. Stając przed zmianą z powodu utraty pracy, partnera, przeprowadzki – jesteśmy poddani próbie charakteru. Uważamy, że gorzej być nie może lecz po kilku miesiącach zaadaptowaliśmy siebie do nowych okoliczności. To fascynujące, że potrafimy narzekać przed zmianą, a po niej dziękować za doświadczenie. Nasza skromna naiwność kosztuje nas sporo nerwów i poświęcenia.

Nasz każdy dzień to monolit przekonań, w które wierzymy i którym jesteśmy wierni. Zainwestowaliśmy czas, pieniądze by kreować obraz swego Ja.

Czy lubimy rozstawać się z tym co jest nam najbliższe? Nie. Dlatego tak ważna jest akceptacja i zrozumienie dyskomfortu, który tworzy integralną część rozwijania swoich umiejętności.

Ł.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019