Wierzysz w myśli? Przestań od dziś

Wierzysz w Myśli? Przestań Od Dziś

Codziennie masz do 70 tys. myśli.

Najczęściej są to myśli negatywne. Najczęściej to nie są fakty. Nie są rzeczywiste i mierzalne. Większość myśli to iluzja. Obrazy w naszej głowie, którym przypisujemy emocje. Dzięki takiemu połączeniu czujemy. Czujemy się dobrze lub gorzej myśląc o…

Myśli to wypełnienie pustki, z którą sobie nie radzimy. Musimy mieć zajęcie. Włączamy radio lub tv w tle- byle nie czuć pustki.

Im więcej tworzyliśmy w przeszłości wypełniaczy ciszy- tym mamy więcej myśli. Alkoholik tworzy okazje do picia, tutaj jest podobnie.

Myśli dotyczą najczęściej przeszłości i przyszłości.

Tym pierwszym nadajemy wyższą rangę emocjonalną, chociaż to przeszłość. Z racjonalnego punktu widzenia zamartwianie się utratą pracy, czy partnera jest bez sensu. Strata energii. To nawyk. Zły nawyk.

Czy da się nie myśleć? NIE

Myśl mądrze. To jak z mówieniem. Lepiej mówić mniej, ale z sensem. To jak z ćwiczeniem. Ćwicz krócej, ale dokładniej. To jak z seksem… żartuję.

Powinieneś zdać sobie sprawę, że większość tego bałaganu myśli w głowie nie jest Twoja! Zadręczasz się czymś co Cię nie dotyczy, co się nie wydarzyło lub było sytuacją sprzed lat. Nie poświęcaj czasu temu, na co nie masz wpływu np. myślenie czy weekend będzie słoneczny. Myślenie o cudzym życiu- jak to brzmi?

Jak sobie z tym radzić?

Obserwować. Obserwować. Obserwować.

Gdy czujesz napływ myśli powiedz “To nie jest moje, usuwam te myśli tu i teraz”. Powtórz to kilkukrotnie. Obserwuj w jakich sytuacjach się pojawiają.

Jeżeli masz nawyk wpuszczania myśli do swojej głowy, początki restartu będą ciężkie.

Skoro masz myśleć- Myśl Pozytywnie.

Myśl pozytywnie, słuchaj afirmacji, otaczaj się pięknem, marzeniami. Negatywne myśli zostaną wypierane. Uśmiechaj się. Nie potrafimy uśmiechać się i myśleć negatywnie.

Znajdź swój sposób. Sprawdź na co poświęcasz najwięcej czasu. Jaki to ma przekaz. Z jakimi ludźmi masz styczność. Twoje myśli to obraz Twojego stylu życia. Chcesz zmienić sposób myślenia- zmień swoje postępowanie. Co Ci kiedykolwiek dało zamartwianie się?

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019