Wiele Osób Ma Gorzej Niż Ty

Poczucie pychy to nie jest pewność siebie- to destrukcyjny narkotyk, który niszczy od środka. Mimo, że to złudnie przyjemny stan- nigdy nie trwa zbyt długo. To anomalia w równowadze życia. Celowe wyjście z równowagi ponad normę. Natura nie może na to pozwolić i ZAWSZE taka osoba zostanie sprowadzona do normalności. Bez względu co powoduje wyższość- zostanie zneutralizowane. Poczucie wyższości jest jak myśl. To iluzja i błędna interpretacja rzeczywistości. To nie fakt, tylko osobiste opinie pozwalające wytłumaczyć codzienne decyzje.

Oczywiście ludzie różnią się pod wieloma względami. Jednak pycha to brak szacunku do słabszych, do ich sytuacji materialnej i duchowej.

Osoby pseudo pewni siebie uważają, iż tacy byli zawsze. Zawsze mieli super ubrania, zawsze wiedzieli tyle o świecie podróżując… zawsze.

Wiele osób ma gorzej niż Ty

Gdy osiągamy sukces- to wspaniałe. Gdy możemy sobie pozwolić na super auto- to wspaniałe. Wszystko zaczyna i kończy się w naszym podejściu. Mnóstwo osób przekonało się jak przewrotny jest ‘los’ i potrafi odebrać to… na co pracowałeś tyle lat. Szacunek za to co masz tu i teraz pozwoli płynąć w równowadze. Świat nie toleruje dysproporcji. Jeżeli jesteś rekinem biznesu i skrzywdziłeś wiele osób… robiąc interesy nie fair- popatrz na swoje życie. Gdzie równowaga została Ci zabrana? Mimo bogactwa czasami sypie się rodzina, pojawia się choroba i wiele innych sytuacji. To nie los, czy przeznaczenie. To naturalny proces przywracania równowagi. Gdziekolwiek jesteś wywyższając się- zejdziesz na ziemię prędzej niż myślisz. Osoby pełne pychy nie zauważają tych sygnałów i je wypierają. Jednak w końcowym efekcie są to koszty szczęścia. Przed snem, rano po przebudzeniu jest ten moment, gdy nie kontrolują tego i… czują się okropnie.

Doceniajmy to co mamy i kim jesteśmy bez oceniania innych. Zawsze jest ktoś bogatszy, gorszy, lepszy, mądrzejszy- inny.

Siedząc za biurkiem nie czuje się lepszy od listonosza. Szanuje innych ludzi. Rekiny korporacji nie potrafią wyhamować. Wyhamowanie to przyznanie się. Łatwiej jest zabijać czas. Wolny czas to refleksje. Refleksje potrafią boleć. Ból staje się nie do zniesienia. Praca nad sobą to zabijanie czasu- by żyć i funkcjonować.

Jest wiele zawodów, cięższych od tego który wykonujesz. Ocenianie sytuacji tych ludzi łatwo zaspokoi twoje ego. Jednak bez względu jakim celebrytą jesteś- nigdy Cię to nie uwolni. Każdy przez to przechodzi, ale warto obserwować te reakcje. Tak zostało nam narzucone i to nie jest Twoje. Nie utożsamiaj się ze wzorcami zaczerpniętymi z otoczenia.

Doceniaj to co masz bo inni mają gorzej.

Jakie sytuacje potrafią wyrwać ze szponów karmienia ego i poczucia wyższości?

-śmierć i pogrzeb

– śmiertelna choroba

– zdrada

– wypadek

– kradzież

– bankructwo

– stanie się bezdomnym

itd.

W tych sytuacjach jesteś czysty. Ego jest bezsilne. Dlaczego? Bo już mu nie zależy. Nie ma nic do wygrania. Nie pajacujesz, tylko jesteś sobą. Zależy Ci na byciu dobrym człowiekiem, a nie bywaniu nim.

Ciesz się tym co masz. Chodzi tutaj o przedmioty jak i o najbliższych. Chodzi tu o jedzenie i naturę. Chodzi tu o wiedzę i ubaw z jej braku. Chodzi tu o Ciebie… Jak to możliwe, że przedmioty czynią Cię szczęśliwym, a ich strata powoduje dyskomfort? jak to możliwe, że sobota jest lepsza od piątku? jak to możliwe, że bycie lepszym zrobiło z Ciebie to coś… bez emocji pod krawatem?

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019