To będzie mój pierwszy raz – runmageddon


To będzie mój pierwszy raz


Nigdy wcześniej nie biegałem. Zawsze podziwiałem ludzi, którzy wstają rano i biegają bez względu na pogodę i dialog wewnętrzny. To hartuje człowieka i przekłada się na inne dziedziny życia. Każdy kto trenuje sporty walki lub inne aktywności nie jest mięczakiem. Przestaje nim być w biznesie, związku, przed sobą samym. Dążenie do celu i pokonywanie słabości daje mu mierzalne wyniki. Nie może temu zaprzeczyć, gdyż to wydarzyło się na prawdę.

Za tydzień mój pierwszy runmageddon. Myślę, że kalistenika i treningi na worku bokserskim niewiele maja wspólnego z bieganiem. “Dlaczego to robisz?” mógłby ktoś zapytać. Uwielbiam robić rzeczy po raz pierwszy. Nic nie da Ci takiego doładowania poczucia własnej wartości i wysokiej samooceny jak wyzwania. Codziennie spotykam ludzi komentujących cudze życie. Komentarze głównie dotyczą umniejszaniu wartości, by postawić siebie w jasnym świetle. Rozumiem ludzi, którzy coś osiągnęli lub mają potencjał. Zauważcie ile jest jadu ze strony osób biernych. Mają wpływ na swoje otoczenie. Na konsultacjach rozmawiam z ludźmi, którzy często mają niską samoocenę- zniszczoną przez bycie ocenianym. Ktoś im wmówił jacy mają być – oni w to uwierzyli. Wylewam zimny kubeł wody odkrywając ludzki potencjał. Każdy z nas jest taki sam. Nasz pakiet startowy: wiara w siebie i walka o bycie lepszym. Każdy to posiada. Miliony komentarzy “on miał łatwiej” są zabawne. Wystarczy prześledzić kilkanaście autobiografii, by nie szukać problemu na zewnątrz tylko w sobie. Nikt nie lubi nie mieć racji. Szanuję każdego człowieka, życzę jak najlepiej, ale nie mów mi, że chcesz- pokaż mi wyniki, efekty, cyfry.


To będzie mój pierwszy raz


Runmageddon to chęć sprawdzenia się w innym środowisku. Dlaczego menedżerowie latami piastują stanowisko mimo tego, że nienawidzą swojej pracy? Chodzi tutaj o status. Menedżer po kilku latach coś znaczy w hierarchii. Jest ważny dla ludzi na niższym szczeblu. W nowym środowisku jest nikim- to boli. Kiedy ostatnio zrobiłeś coś po raz pierwszy? Na konsultacjach zawsze pytam “kto Ci powiedział, że nie możesz tego osiągnąć”? 99% odpowiedzi pochodzi z zewnątrz. Pamiętaj, że nikt z Twojego otoczenia nie pozwoli byś był lepszy, to automatycznie by sprawiło, że on będzie gorszy. To dyskomfort.

Życzę wszystkim by odkryli własny runmageddon i pokazali przede wszystkim sobie, że można.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019