Ślub nie da Ci szczęścia jeśli…


Ślub nie da Ci szczęścia jeśli…


Kobiety, którym nie wyszło…

Prawie 70% inicjatyw wniesienia o rozwód należy do kobiet. To jednak jeszcze nic nie znaczy. 1/3 nowo zawartych małżeństw rozpada się każdego roku, to ponad 60 tys par. Jest tendencja wzrostowa rok do roku. Czy wina leży w ludziach, czy brakiem zrozumienia procesu? Kobiety pytane o to co poszło nie tak- odpowiadają, że miały inne oczekiwania.

Bywa, że kobiety nie przygotowały się do małżeństwa. Wpojone mądrości rodzinne, plotki koleżanek jak to jest wspaniale, happy endy seriali to zupełnie inny obraz niż proza życia. Naiwność, czy zakochanie? Nie pora szukać winnych daleko. Jeżeli jako młoda kobieta inwestujesz czas w ślub to chcesz coś z tego mieć. Brzmi to jak gra na giełdzie i z dystansem tak możemy to traktować.

Kobieta potrafi kochać całym sercem, zrobi wszystko dla tego jedynego. Jeżeli scenariusz ma złe zakończenie kobieta z równą siłą to okazuje. Całą determinację może wykorzystać przeciwko byłemu. Panowie, również bezlitośnie punktują, ale słaba płeć nie jest taka słaba, gdy czar miłości pryska.

Ślub to nie tylko: spacery przy świetle zachodu słońca, wyznania miłości każdego dnia, zdrowa zazdrość, brak pokus, brak ingerencji mamusi, seks do białego rana… Kobiety, które nie mają szacunku do rzeczywistości- otrzymują realia często już podczas nocy poślubnej.

Ślub sam w sobie nie ma wartości. Jest to rytuał, któremu ludzie przypisują magiczne właściwości. Kobiety oczekują, że ślub zapewni gwarancję. Praktyka pokazuje, że reklamacje są częstsze, niż zakładano. To zadziwiające, że kobiety przed ślubem bronią tej ceremonii za wszelką cenę. Po kilku latach nie widzą w ślubie efektu wow.

Gdy idealizujesz i wierzysz, że świat jest piękny po ślubie i nie ma w nim rozczarowania, płaczu, kłótni- popełniasz błąd. Nie myśląc racjonalnie, słuchając tylko głosu serca popełniasz błąd życiowy. Nie przygotowałaś się na trudne chwile. Za brak zrozumienia tego procesu najczęściej obwiniasz partnera. Lista kobiet biorących odpowiedzialność jest bardzo krótka.

Kobieta, która zmarnowała lata młodości z nieodpowiednim partnerem dostaje ogromny nacisk ego. Zamiast zrozumienia procesu- łatwiej wybrać atak i obniżenie wartości drugiej osoby.

Ogromne wyzwanie przed panną młodą jest akceptacja, że ślub sam w sobie nie da Ci szczęścia. Jeżeli jesteś nieszczęśliwa-po ślubie również będziesz. Poczujesz się oszukana, gdyż ten lek nie zadziałał. Stare nawyki pozostały wraz z obrączką na palcu. Ślub zmienia życie, ale nie odmieni człowieka. Gdy boli Cię ząb, leki przeciwbólowe działają tylko chwilę. Bez rozwiązania przyczyny, nie poczujesz się lepiej.

Kobiety, którym wyszło…

Jest wiele kobiet, które trwają w małżeństwie i czują się spełnione. To była ich świadoma decyzja. Dzielą się problemami po połowie i nie uciekają od odpowiedzialności. Nie traktowały ślubu za panaceum, tylko za własny wybór. Nie oczekują od tej uroczystości odmiany życia, po ślubie nadal są szczęśliwe- takie były przed.


To wina partnera- najczęstszy zarzut po nieudanym małżeństwie. Jak pokazują statystyki wina leży po obu stronach. Powiedzenie “tak” wymaga dużej odwagi, gdy się wszystko układa umiejętności nie są potrzebne. W kryzysie wychodzi, czy posiadasz odpowiednie umiejętności z korzyścią dla obu stron. Brak tych umiejętności widzimy u pań po kilku rozwodach, co ewidentnie pokazuje braki.

Ślub to narzędzie do szczęścia lub zmarnowania swojego życia. Nikt nas nie nauczył jak z niego korzystać. Decyduj sama za siebie. Dokonując złego wyboru weź na siebie odpowiedzialność. Wybierając dobrze przeżywaj szczęście, na które zasłużyłaś. Ślub nie da Ci szczęścia, jeśli sama ze sobą nie jesteś szczęśliwa.

Ł.R.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019