Twój Partner – Twój Najlepszy Coach

Twój Partner – Twój Najlepszy Coach

1. Straciłeś chęć rozwoju… przez partnera?

Wiele osób wchodząc w związek traci zakorzenione chęci do zmiany siebie. Przed ślubem, przed wyznaniem miłości pielęgnowali iskrę rozwoju siebie. Być może robili to wyłącznie dla pasji, a nie emocjonalnej kulturystyki. Jednak trwali w tym. To było zgodne z ich postawą. Nie ma nic w tym złego, ale dlaczego będąc w związku zostali tego pozbawieni? Twój partner zawsze będzie wzmacniał Twoje programy. Zostałeś wychowany w środowisku walki o swoje i możliwości bycia kim chcesz? Parter to wzmocni, jeżeli ma podobny obraz siebie. Problem pojawia się, gdy macie dysonans wartości. Jesteś naładowany i możesz przenosić góry swoją motywacją, jednak parter ubiera Cię w swoją nieśmiałość i poczucie bezpieczeństwa. Czy tego chcesz, czy nie Twoja efektywność spadnie lub zniknie. Finał takich związków i ślubów ma zawsze dwa scenariusze. Parter dzięki Tobie dojrzewa i staje się Twoim kompanem stającym ramię w ramię. Druga opcja- parter wmówi Ci w imię miłości i dobra związku byś był “normalny”. Byś zapomniał o celach, pracował jak porządny obywatel, wyrzucił książkę, którą chciałeś napisać, pieniądze przeznaczone na szkolenia wydał na zakupy w galerii itd. Związek to inwestycja, brzmi brutalnie, jednak lokujesz swój czas (najlepsze lata), uczucia, wyrzeczenia. Czy związek, w którym jesteś powoduje, że warto było? Wiele związków to koszta emocjonalne i finansowe, gdy partnerzy mają inne cele. Chemia zakochania mija po dwóch latach, seks na pralce zamienia się w seks przy zgaszonym świetle, kocham na “kiedy masz wypłatę”, a chęć do rozwoju na wizytach u mamusi. Związek i ślub zawsze odmienia życie. Zastanów się, czy dał Ci kopa do działania, czy wymówkę, by nic nie robić?

2. Twój Partner – Twój Najlepszy Coach

Nie warto inwestować w szkolenia, jeżeli Twój parter uważa to za stratę pieniędzy. Wiedza, z którą wrócisz do domu trafi do szuflady. Jeżeli masz partnera, który Cię blokuje- zrób szkolenie w związku. Tam się wszystko zaczyna i kończy. Dopiero jak poukładasz te sprawy, najważniejsze sprawy- warto sięgnąć po więcej. Związki motywujące się nawzajem rosną w siłę. Związki, w których jedna osoba chce, a druga przeszkadza mają słabą jakość seksu, finansów, spędzania wolnego czasu. Dlaczego tak się dzieje? Są małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, w których nie pojawiła się ani razu rozmowa “Co chcesz w życiu robić?”, “Jak możemy podwoić nasze siły?”. Komunikacja w związku boli, jeżeli jest zaniedbana, ale to najlepsza inwestycja. Szukamy rozwoju na szkoleniach, zaniedbując wpływ najbliższych na nasze działanie. Rozejrzyj się i zastanów, czy to co masz- przedmioty i wiedza to wynik Twojej decyzji, partnera, wspólnej?

Jeżeli decydujesz się na stawanie się lepszym człowiekiem nie zapomnij o swoim partnerze. Pomóż mu, odkryć to czego chcesz od życia. Pokaż jak bardzo jest to dla Ciebie ważne. Uświadom, że spełniający się Ty- to spełniający się związek. Inwestując w siebie, będziesz dzielił się tą energią. Poproś o zaufanie na początku, jeżeli partner ma wątpliwości. Niech Twój partner będzie Twoim najlepszym coachem…

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019