Boisz się krytyki? Bądź przeciętny


Boisz się krytyki? Bądź przeciętny


Funkcjonujemy w dwóch światach: pragnienia i unikania czegoś. Zostaliśmy nauczeni, by oceniać innych, pouczać, krytykować- czując się przy tym wyżej. Czując często na podstawie własnych myśli, a nie faktów. Uciekanie od krytyki czyni z Ciebie osobę, która niczym się nie wyróżnia i jest przeciętna. Nie budzisz innych emocji poza tymi normalnymi, powszechnymi- przeciętność.

Im bardziej wyróżniasz się ubiorem, twórczością, osiąganiem sukcesów budzisz więcej emocji, niż przeciętna osoba. Jeżeli ktoś nie radzi sobie z krytyką – nie jest gotowy na sukces. To jest integralny element ludzi dążących do celu. Najpierw jest moment, gdy krytyka Cię boli, następnie zastanawiasz się dlaczego, po czasie zaczynasz zarabiać na tym co kochasz i spełniasz swoje marzenia. Krytyka Cię bawi, uczy, ciekawi ale nie dotyka personalnie. Osoby krytykujące myślą, że obniżają Twoją wartość, gdy Ty żyjesz tak jak chcesz i jest to poparte faktami. Jak widzisz oczekuj krytyki i bądź jej przyjacielem.


Konstruktywna krytyka – rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy. (wikipedia)


Zwracaj uwagę kto Cię krytykuje, co osiągnął, co znaczy, co posiada, jaką ma wiedzę- to co można zmierzyć. Jeżeli zajmujesz się zarabianiem pieniędzy, a krytykuje Cię osoba mająca kilka kredytów, problemy z alkoholem i nisko płatną pracę- dziel na pół. Większość krytyki trafia od osób anonimowych, tutaj zwracaj uwagę na powtarzalność.

W stu komentarzach zawsze będzie trochę prawdy, dlatego nie warto unikać krytyki, tylko czytać i słuchać o sobie. Krytyka sama w sobie nie ma mocy sprawczej, dopiero Ty decydujesz co z nią zrobisz. Osoby krytykujące mają błędne postrzeganie tego procesu, uważają, że mają wpływ na osobę krytykowaną- co w rzeczywistości jest złudzeniem i obroną ego. Doszukuj się konstruktywnej krytyki oraz doceniaj, gdyż jest za darmo.


“Osiągnij sukces mimo krytyki lub bądź przeciętny unikając jej”

Ł.R.

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019