Przejmujesz się opinią innych?


Przejmujesz się opinią innych?


  • Nie jesteś idealny
  • Wyglądasz przeciętnie
  • Mógłbyś więcej zarabiać
  • Znalazłaby kogoś lepszego
  • Lepiej wychowuj swoje dzieci
  • Przeszedłbyś na dietę

Te i inne opinie na swój temat możemy usłyszeć wprost lub dowiadujemy się o nich jako ostatni. Każdy ma zdanie na nasz temat. Sami posiadamy zdanie na swój temat. Różnica tych zdań często generuje cierpienie i zamartwianie się. Dążenie do ideału to nic złego. Warto zadać sobie pytanie czy ten ideał należy do nas, czy staramy się o spokój w środowisku, w którym przebywamy?

“Bycie sobą wymaga odwagi”

Uwielbiamy pozytywne zdania na swój temat. Unikamy krytyki. Tacy już jesteśmy. Uzależnianie się od opinii pozytywnych i negatywnych tworzy z nas marionetki. Nigdy nie będziesz w stanie być idolem dla każdego. To jest sprawiedliwe, tylko należy się temu przyjrzeć. Mnóstwo czasu poświęcamy osądzaniu cudzego życia, zamiast skupić się na swoim podwórku.

Warto zaakceptować swoją wiedzę, swój wygląd, wszystko co posiadamy i czego nikt nam nigdy nie odbierze. Czynniki z zewnątrz tak jak przyszły, tak szybko mogą zniknąć zostawiając pustkę.

“Czy przeżywasz życie dla siebie, czy dla urojonych ideałów i idei?”

To co sobą reprezentujesz należy do Ciebie. Zmienianie marki osobistej pod kątem nowych znajomych działa tylko na chwilę. Warto szukać spokoju. Dysonans pomiędzy “jestem” a “chcę” powoduje napięcie. Chcąc żyć wedle swoich zasad należy kierować się swoim zdaniem. Będąc zależnym od zdania innych nigdy nie osiągniemy oazy spokoju.

Staramy się być idealni dla ludzi, których nie znamy, zaniedbując najbliższych.

Jesteś wspaniały – wystarczy, że Ty już to wiesz…

 

Ł.R.

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019