Pierwszy dzień wiosny – może czas zacząć ćwiczyć?


Pierwszy dzień wiosny – może czas zacząć ćwiczyć?


Natura budzi się z zimowego snu. Świat szary nabiera barw. Czy to nie jest idealna okazja, by zafundować wiosnę dla swojego ciała?

Dbamy o własne auta, o czystość w mieszkaniu, o fryzurę, o stan konta. Dlaczego znajdziemy wiele substytutów, o które warto zadbać, zapominając o swojej sylwetce? Ćwiczenia to przede wszystkim zdrowie. Przebywamy z własnym ciałem całą dobę. Niczym auto wymaga przeglądu, by służyć nam jeszcze dłużej.

Dlaczego ludzie nie chcą ćwiczyć?

Główna przyczyna to bariera w głowie. Szczupli uważają, że nie są w stanie przytyć, a Ci ze zbędnymi kilogramami, że są w stanie schudnąć. Blokujące myśli nie mają szansy na konfrontację, gdyż tylko działanie może to zweryfikować. Następnym problemem jest brak cierpliwości. Spotykamy mnóstwo poradników oraz suplementów, które teoretycznie potrafią zdziałać cuda nawet w kilka dnia. Realia i szara rzeczywistość tego nie potwierdzają. Ćwiczenia to niestety ciężka i regularna praca.

Nie mamy problemu, by codziennie oglądać telewizję po kilka godzin, ale jakby ktoś miał codziennie ćwiczyć przez pół godziny? Z pewnością znalazłby wiele powodów, dlaczego lepiej jest przesiadywać na kanapie.

Nie każdy może ćwiczyć, są różne powody. Jednak każdy powinien spróbować.

Pierwszy dzień wiosny – pierwszy dzień nowego Ja?

 

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019