Patrzysz tylko w ekran telefonu?


Patrzysz tylko w ekran telefonu?

Czy masz tak, że coraz częściej przyłapujesz siebie na tym, że nie rejestrujesz dokładnie otoczenia, ponieważ zerkasz w ekran telefonu?


W erze przesuwania kciukiem po ekranie telefonu spuszczamy swój wzrok coraz niżej. Przeglądamy powiadomienia z profili społecznościowych, słuchamy muzyki- trzymamy w dłoni swój mały świat. Każda wolna chwila nie może być zmarnowana. Jest wykorzystywana w nawykowy sposób. Odblokuj, zaloguj i przeglądaj. Często jest to proces bezcelowy. Sam w sobie nie ma negatywnych skutków, ale potrafi odebrać wiele pięknych chwil z życia.

Rodzice zabierając dzieci w podróż widzą ich spuszczone głowy i wzrok skierowany na telefon. One nie podziwiają krajobrazów, nie uczestniczą w dialogu- wyłączają się, uciekając w świat online. Jadąc z pracy tramwajem nie jesteś w stanie przytoczyć szczegółów trasy, gdyż codziennie przeglądasz iphone’a?

Jest to przydatne narzędzie, jednak warto robić sobie detoks od czasu do czasu.

Spróbuj nie wyjmować telefonu z kieszeni, gdy się nudzisz. Odkryjesz w sobie niecodzienne reakcje i nawyki.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019