Niestety zbyt często się poddajemy


Niestety zbyt często się poddajemy


Duch rywalizacji jest w każdym z nas. Mała iskra w każdym z nas, która wymaga bodźca do działania. Impulsywne zrywy rywalizacji są widoczne i dają efekty, krótkotrwałe efekty. Rywalizujemy całe życie i dlatego całe życie powinniśmy uznawać jako integralny proces rywalizacji. Rywalizujemy z innymi, jednak najmocniej ze sobą samym co bywa o wiele trudniejsze.

Chciałbym zabrać Państwa w podróż związaną z brakiem nadziei, wiarą w sukces przeplataną łzami przegranej i siłą zwycięstwa. Zaczynamy.

Każde życie to szansa. W świecie zwierząt, ludzi, natury. To, że w tym momencie to czytasz sprawia, że akceptujesz ten fakt, jednak prawdopodobnie go nie doceniasz. Nasza postawa powinna wychodzić od definicji “nie chcę tego zmarnować – kim jestem”. Oswojeni z celebrytami, wmawianymi receptami na sukces, ucieczki przed kompleksami – wierzymy, że któregoś dnia staniemy się “kimś więcej”. Paradoks polega na tym, że brak wysokiej samooceny generuje poczucie bezsilności pt. “Jestem nikim względem swoich autorytetów”. To podstawowy błąd logiczny odrealniony w zupełności.

Możesz być wspaniałym ojcem, a to że nie bywasz na rautach nie oznacza, że jesteś “nikim”.

Możesz być wspaniałą młodą osobą, a to że nie masz określonej liczby polubień na social mediach nie oznacza, że jesteś bezwartościowy.

Możesz być ubogi finansowo, jednak czerpiesz z tego radość, która zapewnia Ci spokojne życie.

To tylko kilka przykładów, jednak trafnie pokazujących nasze postawy. Skrzywiony światopogląd może zniszczyć samoocenę. Tylko od nas zależy jak mamy się czuć. To bardzo ważne. Tylko od Ciebie zależy czy czujesz ból patrząc na bogatych ludzi, czy czujesz inspirację, obojętność, szacunek. To bardzo proste w teorii, praktyka wymaga wysiłku. Nie lubimy tego słowa w tych jakże wspaniałych czasach sprzedawanego szczęścia na raty.


Gdzie rywalizujemy?


  • w pracy o uwagę szefa, awans
  • panowie rywalizują między sobą o atrakcyjność względem kobiet
  • panie rywalizują między sobą w kontekście wyglądu
  • dzieci o przynależność do grupy
  • politycy o nasze głosy
  • firmy o sprzedaż produktów

Myślę, że można wymieniać bez końca źródła rywalizacji. Zastanów się kiedy ostatnio rywalizowałeś?

Uważam, że jesteśmy zbudowani z coraz słabszych materiałów. Możemy rywalizować oznaką siły pod kątem fizyczności lub umysłu. Widzimy dobrze zbudowanego mężczyznę, który popada w depresję z powodu kompleksów, rozstania, spadków na siłowni. Widzimy piękną kobietę, która czuje się samotna, gdyż uważa, że wszyscy faceci to świnie.

Rywalizacja jest zdrowa. Rodzicie popełniają podstawowy błąd, życiowy błąd. Nie uczą dziecka rywalizacji czyt. nie uczą dziecka przegrywać. Pociecha dorasta i zderza się z szarą rzeczywistością. Dlaczego nie lubimy rywalizacji? Ponieważ nie lubimy przegrywać.

Nigdy nie dowiemy się jak byliśmy blisko, jeżeli ciągle odpuszczamy. Wygląda to tak, że możemy zacząć kopać w miejscu gdzie mogą występować diamenty. Kopiemy dwa tygodnie, jesteśmy zmęczeni i odpuszczamy. Jak się później okazało, byliśmy 10 cm od cennego diamentu. Najważniejsze to nie odpuszczać i walczyć. Żyjemy w czasach, że jedyne o co walczymy to miejsce parkingowe, najlepsze miejsca na koncert, uznanie osób, na których nam nie zależy.

Przedstawię Państwu poniżej kilka filmów, które definiują naturę rywalizacji, lat treningów, spełnienia marzeń. Każdy film zawiera wiele komentarzy od osób, o których nigdy nie usłyszymy. Brnij w nieznane i walcz o swoje marzenia. Problem pojawia się, gdy poza słownymi deklaracjami nie ma za tym nic więcej…

Zapnijcie pasy!

Zacznij rywalizować w swoim życiu…

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019