Moda- płeć damska

Jak powiedziała Coco Chanel… “Mo­da-to, co dziś ład­ne, ale za kil­ka lat będzie brzyd­kie. Sztu­ka-to,co dziś brzyd­kie,a za kil­ka lat będzie ładne”.

 

Coś w tym jest. Takie drugie dno współczesnego gustu jaki dyktuje mainstream. Trendy modowe mogą działać na naszą korzyść, lub odwrotnie. Doskonale znamy działania brukowców wytykających wpadki gwiazd. Ubieranie się to nasze osobiste bhp. Pokazujemy całemu światu nasz charakter, nastrój danego dnia- wszystko poprzez ubiór…

Niewiedza w kwestii komponowania garderoby nie jest wymówką i usprawiedliwieniem. Nasze błędy mogą być nieświadome, ale i tak pokazując się- bierzemy za nie odpowiedzialność. Sztuka wyglądania dobrze nie jest wiedzą tajną i trudną. Wystarczy zaprzyjaźnić się z podstawowymi zasadami dobierania kolorystyki oraz świadomości własnego ciała. Szczególnie osoby z lekką nadwagą powinny poznać ten aspekt. Można ważyć sto kilogramów i być dobrze ubranym, można wyglądać jak z okładki Vouge i uchodzić za osobę niechlujną.

Ubieraj się tak, by czuć się dobrze

Ubrania nawet za kilka tysięcy złotych są nic nie warte, jeżeli czujemy dyskomfort. Spodnie, kurtka, t-shirt etc. powinno podobać się Tobie. Wiele osób zakłada coś, co było w reklamie, tylko po to by się w tym pokazać. Czują się źle, nie podoba im się to i jest niewygodne. Trzeba znaleźć kompromis na linii ciała i tkaniny. Wybierać taki zestaw, który sprawi lepsze samopoczucie, jest wygodny i sprawia nam radość. Ubierajmy się dla siebie. Polegając nieustannie na opinii innych nigdy nie wyrobimy własnego stylu.

Miej swój styl

Wiele osób posiada własną modową wizytówkę. Kojarzymy te osoby po cechach ubioru. Wiemy jaki mają styl. Dokonują kilku zmian, jednak całość jest spójna. Wyrobiły własny schemat ubierania się, który pasuje do ich charakteru.

Ulubione ubrania zatrzymaj

Moda się zmienia i za kilka lat powróci. Twoje ulubione dziurawe spodnie x lat temu- byłby uznane za wybryk natury. Obecnie są na topie. Zastanów się dwa razy zanim oddasz komuś swoje ulubione rzeczy. Prawdopodobnie za jakiś czas znów będzie na nie hype.

Tylko ja mam taką kurtkę

Chęć bycia wyjątkowym i oryginalnym to nasza natura. Inaczej ubrania od cenionych projektantów nie kosztowałyby fortuny. “Na pewno nikt inny nie ma tego co ja”. Do czego zmierzam. Kupując cokolwiek, nie czujmy się gorzej, widząc inną osobę np. w takiej samej kurtce. To tylko jeden element. Bardzo rzadko spotkamy osoby ubrane tak jak my w 100%.

Moda- droga do serca mężczyzny

Tak. Jest to bardzo dobrze strzelająca broń w umysły panów i ich fantazje. Wystarczy znać swoje atuty i je zgrabnie podkreślać. Ubiór to twoje “cześć” do otoczenia, również do mężczyzn. Spraw, by było piorunujące w pozytywnym stopniu. Zasada mniej jest więcej-czasami działa cuda. Dwie identycznie ubrane kobiety, będą wzbudzały zupełnie inne wrażenie. Intuicja oraz wiedza z zaplecza mody w zupełności na początek wystarczy. Jeżeli ubierzesz się zbyt wyzywająco- możesz wzbudzić w męskiej grupie strach. Strach, iż jesteś nieosiągalna. Z drugiej strony, wtedy Twój target to ktoś z “jajami”…

Dodatki

Wisienką na torcie są dodatki. Torebka, okulary, fryzura etc. Należy zwracać uwagę na szczegóły, gdyż  nawet te najdrobniejsze mogą odrywać wielką rolę w stylu. Dodatki służą do podkreślenia kontrastu, nadania tonu i postawienia kropki nad i tego jak wyglądasz. Tego jak się czujesz. Wykorzystaj swój ubiór do polepszenia nastroju a wszystko będzie do Ciebie pasować, niczym szyte na miarę…

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.