Moda kreuje lub niszczy Twój wizerunek

Moda kreuje lub niszczy Twój wizerunek

Kim chcesz być, a jak postrzegają Cię inni to olbrzymia różnica.

Zbuntowany nastolatek nie rozumie faktu, że gwiazda rocka może sobie pozwolić na więcej. Przyszły biznesmen nie widzi faux pas, przychodząc na spotkanie zawodowe w T-shircie… z motywem batmana. Kobietę zastanawia “dlaczego moje koronkowe pończochy budzą większą uwagę, niż szkoleniowiec na sali”? Kontekst i nasza wizja siebie za kilka lat-musi współgrać. Tak to niesprawiedliwe. Ktoś zapyta “gdzie w tym wszystkim wolność ubioru i zachowania?”. Odpowiedź brzmi “to kwestia przyzwyczajenia”. Dziecko nie używa słów wyskofrekwencyjnych i małokulturalnych na k i ch. Czerpie wzorzec z rodziców, środowiska, telewizji, by później uznać to za normalne. Jeżeli nie czujesz komfortu kreowania wizerunku, odpowiedniego do miejsca i czasu- znajdź takie środowisko.

Bunt niczego nie zmienia

Brutalna prawda biznesu głosi- Mało kogo interesuje jaki jesteś w środku. Jesteś i będziesz oceniany po okładce. Tym jak mówisz, jakie masz buty, czy się uśmiechasz itd. Zdobądź wiedzę i zacznij dzięki niej zarabiać. Nie ma znaczenia jakie produkty sprzedajesz, jak wysokie kontrakty podpisujesz. Nieodpowiednie zasady ubioru i zachowania kończą Twoje negocjacje, nim się zaczęły.

Nie chcemy zmieniać nawyków, zrzucając porażki zawodowe na gburowatych odbiorców. W procesie sprzedaży, kupna, związku- ciągle sprzedajemy swój wizerunek. Powinieneś dążyć do momentu, gdzie będziesz utożsamiany z ubiorem i stylem. Traktuj to jak cechę charakteru. Jak się ubierasz? Jesteś skromna, delikatna czy odważna i ambitna? Jesteś spokojny i nieśmiały, czy silny i stanowczy? Nie musisz odpowiadać- każdy oceni to po ubiorze. Ubieramy się tak, jak się czujemy.

Moda to ciągłe dążenie do tego co i tak za rok będzie niemodne. Jeżeli ktoś akceptuje siebie- nie musi szukać siebie w najnowszych trendach. Ważniejsze jest- jak się ubierać, niż w co się ubierać. Gdzie założyć garnitur, a gdzie kurtkę skórzaną. Gdzie spódnicę do kolan, a gdzie pokazać odkryte plecy.

Moda to niuanse, na które nie warto tracić czasu. To ciągły wyścig, by druga kobieta nie miała takiej samej sukienki, a mężczyzna wcisnął się w coś, co nie przypomina jeansów. W modzie chodzi o Twój portfel. Poznaj zasady dress code- gdyż każdy błąd może odebrać Ci szanse na sukces. Sukces finansowy, zawodowy, a nawet miłosny…

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.