Mężczyzno- Kiedy Jest Dobry Czas Na Dziecko?

“Dziecko nic nie zmienia”- słyszałeś od kolegów? To dlaczego ich straciłeś? Nie dostają przepustki na piwko, narzekają na chłodną partnerkę, paląc pierwszego papierosa od 10 lat. To czarny scenariusz. Od ciotek zwykle usłyszysz, że nowy członek rodziny to fiołki, motylki i rumianki. Dar boży, szczęście, cud. Jednak w przewijaniu już nie pomogą. Najpierw naciski “czemu nie macie dziecka?”. Urodzi się jedno… “a z kim ma się bawić?”. Konkluzja brzmi… Miej gdzieś wszystkie rady otoczenia, to jest Twoja decyzja. Wszystkie naciski to manipulacja.

Dziecko zawsze zmieni Twój tryb życia i długość smyczy od żony. Z drugiej strony jesteśmy później wzorem dla młodego człowieka. Chcemy, by miało jak najlepszy przykład. Rozrywkowe życie należy przewartościować. Twoje nowe pożądane cnoty to cierpliwość, kompromis, bezsenność, empatia. Jak widzicie jedna decyzja jest efektem kuli śnieżnej. Sięgającej bardzo daleko… wielu zakamarków życia. Nie słuchaj nikogo tylko siebie. Sam najlepiej wiesz, czy jesteś niedojrzały, silny, odpowiedzialny. Oszukując siebie stworzysz poważny konflikt w przyszłości. To jak z odwlekaniem wizyty u dentysty…

Kiedy Jest Dobry czas Na Dziecko? Około czterdziestki.

Chodzi tutaj o filary bycia mężczyzną. Jesteś dojrzały, posiadasz już odpowiednie zabezpieczenie finansowe… wiesz czego chcesz w życiu. Jest to świadoma rozsądna decyzja.

Wiele osób się z tym nie zgodzi. Wystarczy sprawdzić fakty, czyli statystyki. Fakty, a nie opowieści sąsiadów, udających jakie to mają udane życie. Młode małżeństwa są bardzo kruche. 1/3 rozwodów w ciągu pierwszych lat. Wiele nie wytrzymuje próby buntowniczych charakterów, kłótni o pieniądz- aż do słów “moje, twoje”. Niestety młody wiek zbiera żniwo od pierwszego pocałunku, aż do słów “kocham” na ślubie. Mimo wszystko Ci młodzi ludzie prezentują akt odwagi. Decydują się i wielu wygrywa.

Dziecko to ukwiecenie związku i charakterów rodziców. To przypieczętowanie tego co Was łączy. To siła uścisku dłoni, gdy spacerujecie. To Wasz nowy kierunek. Wspólny, świadomy- kolejny etap dojrzałego związku.

Pary bardzo marzą o dziecku. Czasami są to pary, w których jest ciągle kryzys. Nie są świadome, że dziecko to przełożenie uwagi z problemu na narodziny dziecka. Jest to lek chwilowy. Ból wraca z podwójną siłą. Zaczynają się wojny na argumenty i pokazywanie kto ma większą władzę. Nikt nie bierze na siebie odpowiedzialności. Mały brzdąc chłonie jak gąbka epitety rodziców i z podziwem ogląda latające talerze.

Pamiętajcie, że dziecko powinno się pojawić, gdy oboje macie czyste sumienie. Rozmawiajcie o tym nocami. Zacznijcie od przeszłości i brnijcie aż do chwili teraźniejszej. Może ją boli Twoja znajoma z pracy, a Ciebie jej natarczywa matka. Rozmawiajcie jak sobie poradzicie, gdy będzie dziecko. Pary będąc w haju zakochania nie przewidują. Zakładają, że jak urodzi się dziecko będą w 7 siódmym niebie, każdy im pomoże, rodzice, państwo… Warto odrobinę wyjść do przodu i pobawić się w “co by było gdyby”.

Mężczyzno miej na uwadze wiek kobiety i nie postępuj samolubnie. Zrozum, że kobiety wolą szybciej niż później. To jest kwestia rozmów, a nie ataku. Akceptacja i wspólne decyzje.

Jeżeli jesteś młody, lubisz się bawić, nie masz wymarzonej pracy… będziesz miał ciężki start. Oczywiście determinacją można wszystko. Jednak proza życia jest bezlitosna i nawet największa skała czasami pęka… dokonując wyboru “zapłacić kredyt, czy kupić wózek?”…

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019