Skąd czerpiesz wiedzę?

“Dużo czytam”


“Dużo słucham”

W zdobywaniu wiedzy nie tyle liczy się ilość, lecz jakość. Wiele źródeł wiedzy zamiast przedstawiać literaturę faktu przedstawia błędną interpretację. Zawsze oceniaj efekty, a nie emocje podczas zdobywania wiedzy. Jeżeli rok czasu poświęcasz na danym portalu i Twoje życie nie zmienia się na lepsze- potrzebujesz innego źródła. Inna forma i jakość materiału. Podświadome blokady sprawiają, że dany sposób do Ciebie nie dociera. Na szczęście możemy do woli przebierać w twórcach i źródłach inspiracji. Nigdy nie popełniaj błędu i nie zamykaj się na jeden trend rozwoju. Nie broń zdania tylko jednej osoby- czerp wszechstronnie. Wiedza jest unikatowa i ponadczasowa, jednak sposób jej użycia zmienia się w mgnieniu oka. Zamiast być oddanym gruppies jedynemu kanałowi rozwoju, porzucaj i badaj nieznane tereny. Nigdy nie bierz na 100% jako pewne tego co usłyszysz i przeczytasz. Im czytasz więcej książek, bez problemu zauważysz, że część materiału nic Ci nie da- poza bogatszym zasobem słów. Wiedza jest ta sama, pokazana w innej formie o innym tytule. Nie oceniaj książki po okładce, nie oceniaj jakości filmu po efektach- szukaj narzędzi do rozpalenia ognia.

Źródło wiedzy staje się przyjacielem Twego ego. Jeżeli poświęciłeś rok czasu wierząc w czyjeś posty, a dana osoba okaże się mało wiarygodna… Nie zmienisz swego podejścia. Ego wmówi Ci, że warto nadal czytać w tym miejscu. W innym przypadku musiałoby uznać, że popełniło błąd. Tego jednak bardzo nie lubi. Dlatego rzesze fanów artysty pozostają z nim na zawsze, bez względu na jego moralność lub jej brak. Świadomie przyzwyczaj się do pozytywnego twórcy i źródła wiedzy. Badaj wiele dziedzin życia, jednak zawsze na końcu sam podejmuj decyzję. Jesteś tym co czytasz i czego słuchasz. Chcesz się zmienić- zmień początek, a nie koniec przeglądania internetu.

Ł.R

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019