Kiedy szkolenia to zmarnowane pieniądze?


Kiedy szkolenia to zmarnowane pieniądze?


1. Ktoś Ci wmówił, że tego potrzebujesz

Jeżeli sam nie dojrzałeś do momentu, że chcesz się zmienić to nie rób tego. Nowa wiedza w tym momencie nie jest Ci potrzeba, gdyż nie będziesz jej odbierał poważnie. To jakbyś miał leczyć zdrowy ząb. Wiele osób jest szczęśliwa, lecz spotyka osoby, które tworzą iluzję, że są niedoskonali. Porównując się możesz wpaść w karuzelę myśli “czego potrzebuję, by być szczęśliwym?”. Nikt z zewnątrz nie da Ci impulsu byś zmieniał życie. Taka decyzja może być tylko Twoją inicjatywą i nigdy nie oddawaj tej władzy. Jeżeli będziesz potrzebował zmiany- z pewnością będziesz wiedział kiedy.

2. Im wyższe pieniądze- tym większa wartość

Na każdego działa inna forma przyswajania wiedzy. Nie szkolenie i jego jakość decyduje o tym, czy do Ciebie trafi. Decyduje o tym osoba, która tą wiedzę przekazuje. Jeżeli utożsamiasz się z jej wartościami- utożsamisz się z tym co mówi. Wysokie ryzyko to szkolenia od osób, o których nic nie wiesz. Masz duży wybór- wybieraj mądrze i kieruj się intuicją. Jeżeli szkoda Ci pieniędzy na dane szkolenie- odpuść, to znaczy, że nie jesteś gotowy. Wiedza to człowiek, z którym masz kontakt. Dobry kontakt- to dobra wiedza.

3. Wyeliminuj lenistwo

Osoby z nawykiem lenistwa mogą posiadać ogromną wiedzę. Kolekcjonerzy szkoleń bez praktyki niczym się nie różnią od osób, których nie było na szkoleniach. Skup się na rozwijaniu działania. Naucz się wykorzystać to co masz tu i teraz- dopiero później sięgnij po więcej. Osoby, które sprzedają wiedzę z reguły ciężko pracowały. Dowiaduj się o procesie, a nie wyniku końcowym. Poznaj szczegóły osiągania celu.

4. Gwarancja

Oczekuj gwarancji wiedzy. Jeżeli pacjent przychodzi do lekarza nie ma gwarancji wyleczenia- jedynie szansę. Dowiedz się, czy masz możliwość zwrotu pieniędzy za dany kurs. Często po kilkunastu minutach wiemy, czy materiał szkoleniowy jest do nas dopasowany. Wiele kursów online ląduje w szufladzie, gdyż były niedopasowane do odbiorcy. To nie Twoja wina. Miałeś prawo się pomylić.

5. Pozbądź się autorytetu

Szkoleniowiec to tylko człowiek. Nie utożsamiaj się z jego sukcesami. Będziesz miał lepsze lub gorsze, ale nie takie same. Wielu ludzi uważa, że po szkoleniu będą tym kim jest nauczyciel. Wpędzają się we frustrację czując się kimś gorszym. Sądzą, że po szkoleniu będą mieli wyższą wartość. Nie porównuj się do nikogo, a nie wpadniesz w błędne koło ścigania autorytetu. Jest to niezdrowe. Ponosisz koszta finansowe i emocjonalne. Uważam, by nie wybierać jednego guru, tylko często zmieniać źródła wiedzy- to daje balans i nie dotyka Cię osobiście.

6. Człowiek sukcesu to trend

Sukces osobisty, wymarzona praca, piękny partner, brak stresu. Substytutów sukcesu jest tyle ile punktów widzenia. Zacznij od oswojenia się z tym terminem “sukces”. Zdefiniuj go po swojemu. Wielu ludzi chce być człowiekiem sukcesu nie wiedząc co to dla nich znaczy. Każdą próżnie wypełni cudze zdanie. Ty sam decyduj co to dla Ciebie znaczy i szukaj wiedzy w tych obszarach, w których jej potrzebujesz. Codziennie mnóstwo ludzi kupuje wiedzę, która nie jest im potrzebna. Potrzebna im jest bardziej informacja jak korzystać z tego co mają i kim są.

7. Ludzki potencjał

Pracuj nad sobą. Uświadom sobie jak duży masz potencjał. Pamiętaj, że zawsze szukamy przyczyn problemów na zewnątrz. Jest mnóstwo darmowej wiedzy lub wiedzy za niską cenę np. audiobooki. Nie ma problemu, o którym nie napisano. Nie płacisz za szkolenie tylko czas. To czego dowiesz się na każdym szkoleniu- dowiesz się z książek i własnych obserwacji. Są to koszta czasowe. Czasami będziesz potrzebował miesiąca, roku by do tej wiedzy dotrzeć. Masz potencjał samemu rozwiązać swój problem, jednak to wymaga czasu. Jednak pamiętaj o tej postawie, byś nie uważał, że inni zawsze wiedzą lepiej.


Szkolenia i rozwój osobisty ma dwie twarze. Przyniesie Ci ogromny sukces i wyniki lub zagubienie- Ty zdecyduj.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019