Czy jadąc samochodem masz inną percepcję?


Czy jadąc samochodem masz inną percepcję?


Każdego dnia walczymy z natłokiem informacji. To co podświadomie rejestrujemy  przerasta nasze możliwości powodując stres. Poruszamy się w świecie, który jakby przyspieszał? Chaos, pośpiech, gonienie czegoś- tak wielu określa swój zwykły dzień.

Pomińmy poranne rytuały, obowiązki w pracy- dla przykładu skupmy się na momencie powrotu autem do domu. Jako obserwator życia chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami na ten temat. Nie oceniam, jedynie dzielę się swoim punktem widzenia. Zachęcam do przyjrzeniu się własnym opiniom na ten temat. Do rzeczy.

Uważam, że samochód to dla wielu ludzi sterylny świat, zupełnie inny świat. Bryła samochodu powoduje, że jesteśmy odcięci od reszty rzeczywistości. Włączasz ulubiony utwór, decydujesz gdzie chcesz jechać i z jaką prędkością- czujesz się wolny. Wiele osób w samochodzie ma mnóstwo refleksji stricte życiowych. Hermetyczność środowiska w aucie sprawia, że jesteś sam ze swoimi myślami. Pod wpływem muzyki zaczyna się marzenie, refleksja, plany na przyszłość. Jeżeli w domu i w pracy panuje chaos, człowiek wsiadając do auta znajduje się w ciszy. Ma pełną kontrolę nad tym małym światem. Oznacza to, że w domu i w pracy nie mamy sprzyjających warunków do wyciszenia i pobycia samemu ze sobą.

Do czego przyda nam się ta wiedza?

W tak sprzyjającym środowisku wpadamy na wiele dobrych pomysłów. Zachęcam do notowania tych “błysków” i wybranie działania. Jest też druga strona medalu. Dlaczego tak łatwo jesteśmy w stanie frustrować się na drodze? Powstające negatywne emocje podczas jazdy autem nie mają ujścia. To zamknięte środowisko sprawia, że nie jesteśmy w stanie zastosować wyparcia i zmiany stany stanu emocjonalnego.

Wykorzystaj każdą podróż autem na swoją korzyść. Unikaj tworzenia negatywnego nawyku na zdarzenia na drodze. Zwykle reagujemy przesadnie na korki i inne sytuacje.

Czy jadąc autem masz inną percepcję?

Ł.R.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019