Lubisz swoje ciało?


Lubisz swoje ciało?


Chcesz lepiej wyglądać – kupujesz ubranie, które Ci się podoba

Chcesz zjeść coś pysznego idziesz do ulubionej restauracji

Chcesz odstresować się po ciężkim weekendzie wybierasz się na spotkanie ze znajomymi

 

To tylko kilka przykładów, które momentalnie podnoszą nasze samopoczucie. Dlaczego ten proces energetycznego powera jest bardziej skomplikowany, gdy dotyczy Twojego ciała?

Przebywasz ze swoim ciałem dwadzieścia cztery godziny na dobę. Co się dzieje, gdy nie akceptujesz tego jak wyglądasz? Codziennie przeżywasz i przerabiasz te same emocje, głównie negatywne.

Jak sprawdzić, czy akceptujesz swoje ciało?

Zrzuć ubranie i patrz na siebie w lustrze. Obserwuj czy czujesz pozytywny stan, czy czujesz, że musisz jak najszybciej się ubrać. Ukrywanie niedoskonałości to budowanie napięcia i wypieranie faktu tego ile ważysz i jak wyglądasz.

Żyjemy w czasach autorytetów ludzi pięknych i młodych. Wiele osób całe życie goni za ideałem mówiąc “jeszcze tylko jedna operacja”, “w poniedziałek zacznę ćwiczyć” etc.

Gdybyśmy musieli płacić za obietnice składane samemu sobie, bylibyśmy bankrutami.

Wygląd zewnętrzny to odbicie lustrzane tego jak się czujesz sam ze sobą. Nie chodzi tutaj o to, by być wysportowanym i szczupłym- chodzi o to czy lubisz siebie takiego jakim jesteś. Spotykamy pozytywne osoby, które mają więcej kilogramów niż powinny, ale ich akceptacja siebie sprawia, że emanują postawą osoby szczęśliwej. Sportowcy również popadają w depresję i jeden centymetr za mało w bicepsie potrafi zniszczyć komuś życie.

Dobrej sylwetki nie możemy kupić, czy zamówić przez internet stąd ta cecha generuje tyle emocji. Wizja siebie, a stan faktyczny to często dwa odmienne światy. Zbudowanie wymarzonego ciała wymaga lat treningów, to wiąże się z wysiłkiem. XXI wiek to czasy pójścia na łatwiznę, które nie rozumieją ciężkiej pracy nad sobą. Dużo łatwiej obniżyć komuś wartość za pomocą takich narzędzi jak plotka, negatywny komentarz, niż wziąć się za siebie.

Chcesz dobrze wyglądać dla innych, czy dla siebie? 

Zawsze znajdą się osoby, którym się będziesz podobać i którzy zauważą w Tobie same wady. Chęć zaimponowania środowisku to syzyfowa praca. Nie ma w tym ani przyjemności ani celu.

To czy jesteś gruby, czy chudy to stan Twojego myślenia. Ludzie są w stanie wmówić sobie wszystko, by potwierdzić rzeczywistość. Tak na prawdę metamorfoza jest prosta, wystarczy zmienić postawę z osoby walczącej na neutralną (obserwatora siebie).

Faszerowani trendami mody, czy wizerunkowymi nie mamy chwili zastanowienia, by zapytać siebie “jak chcę wyglądać oraz jak chcę się ubierać?”. Codzienny widok na ulicach to kopia kopii. Kobiety nie wyobrażają sobie, by inna kobieta miała taką samą suknię na przyjęciu, panowie kombinują jak nie wyjść na metroseksualnych prężąc muskuły w niezbyt obcisłej koszulce.

Możemy być ekspertami w wielu dziedzinach, jednak często mamy bałagan na swoim podwórku. Pokaż mi jak ktoś wygląda i jakie ma podejście wobec siebie, a powiem Ci jaki jest w rzeczywistości. Z mowy ciała i zachowania możemy czytać jak z otwartej księgi. Doskonale widać kto nie radzi sobie ze złymi nawykami, robi dobrą minę do złej gry- te i inne informacje dostrzegamy tylko po tym jaki ma stosunek do siebie samego.

“Nie ocenia się ludzi po wyglądzie

Słynne powiedzenie, które traci na wartości. W społecznej dżungli zawsze będziemy oceniani po wyglądzie i zachowaniu. Skoro wiemy, że tego nie zmienimy to warto wykorzystać to na swoją korzyść. Wielu buntowników nie chce się dostosować i prezentuje to za pomocą ubioru, tekstów na koszulkach, czy fryzury.

Gdy nie pokochasz siebie takiego jakim jesteś, będziesz szukał problemów w swoim partnerze, w spadkach dochodów w biznesie, w znajomych, którzy przestają Cię rozumieć.

Akceptacja siebie to nie przyzwolenie na lenistwo

Nie każdy może wyglądać idealnie, ale każdy może zrobić cokolwiek, by udowodnić sobie, że próbował. Znam wiele osób otyłych, które od lat nie zrobiły ani jednego brzuszka. Znam osoby otyłe, które są w pełni szczęśliwe. Wszystko zależy od tego jak się ze sobą czujesz. Samo spróbowanie dokonania zmiany uwolni Cię od presji bycia takim, czy takim. To jak wyglądasz dzisiaj to skutek kilku lat wstecz. Uwielbiamy żyć przeszłością i przyszłością, dlatego wymówki mają rangę światową. Odrzuć bariery przeszłości i przyszłości co prawi, że staniesz oko w oko z tym co jest teraz.

Czy lubisz swoje ciało?

Ł.R.

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019