“Każdy wyznaczony cel to koszta”


“Każdy wyznaczony cel to koszta” Łukasz Rożewski


Cokolwiek chciałbyś w życiu osiągnąć musisz za to zapłacić.

Sportowiec płaci swoim zdrowiem za bycie najlepszym.

CEO firmy płaci swoim stresem, który musiał zaakceptować kierując przedsiębiorstwem.

Aktor płaci swoją reputacją, gdy zostanie przyłapany przez paparazzi w niekomfortowej sytuacji.

Problem pojawia się, gdy przyjmujemy postawę “należy mi się” bez świadomości procesu zmiany. Nawet jak ktoś ma przysłowiowe szczęście to wykazuje działanie.

Istnieje wiele metod wyznaczania celów, jednak bez tego pierwszego kroku są tylko myślą w naszej głowie. Brak świadomości, że napotkamy ból, dyskomfort, walkę z samym sobą tworzy ignorancję. Uświadomienie sobie punktu startu i drogi jaką trzeba wykonać, by dobiec do mety- dodaje wiary w siebie.

Jeżeli nie osiągnąłeś wyznaczonego celu zadaj sobie pytanie, czy poniosłeś wystarczające koszta?

Pieniądze, czas, czy zdrowie- tym możesz zapłacić, by być lepszym. Cel, który osiągniemy bez wysiłku nie zadowala w pełni. Skupiamy się na wyznaczaniu celów, aby były poprawnie opisane, wręcz książkowo. Nosimy karteczkę w portfelu z nadzieją, że nasze życie się zmieni. Z czasem zapominamy czego chcieliśmy.

Realizacja każdego celu wymaga działania. Najprostszym odzwierciedleniem sukcesu jest odpowiedź na pytanie “czy dałem z siebie wszystko?”

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019