Dlaczego nie rozumiesz mężczyzn?


Dlaczego nie rozumiesz mężczyzn?


Świat kobiet jest sterowany, męski również. Reklamy i wzorce z zewnątrz powodują, że wiele kobiet zachowuje się w dany sposób- bez podstaw. Zachowania negatywne i obwinianie panów jest modne. Kobiety zapytane “dlaczego?” reagują agresją, czy dialogiem?

Moim skromnym zdaniem komuś zależy by trwała wojna domowa kreująca ludzkie nieszczęście. Problemy dosłownie wymyślone, plotki bez podstawy, wzorzec piękności i setki innych. Całe życie poświęcone w dążeniu do celu. Co jest tym celem? Nie każdy wie, albo nie chce wiedzieć.

Panie mniej rozumieją mężczyzn, gdyż w mniejszym stopniu rozumieją swoje zachowanie. Nic nie jest czarne lub białe. Do wszystkie można przyszyć łatkę dwuznaczności. Zachęcam do jasnego obiektywnego punktu widzenia. Seriale typu “zdrady” oraz scenariusze bycia wykorzystaną powodują czujność. Ta zaś z kolei powoduje brak zaufania na starcie. Szukanie emocjonalnego haka na partnera, by udowodnić sobie rację, czy potwierdzić wzorce ze środowiska. Zadajmy sobie pytanie, czy to środowisko jest pozytywne, czy odwrotnie? Ile kobiety otrzymują pozytywnych sygnałów w ciągu dnia na temat mężczyzn? To jest nudne- lepszym kąskiem są tragedie i dramaty, w które ktoś musi wierzyć. To kosztowny zabieg i manipulacja, za którą ktoś zapłacił i żąda zwrotu z inwestycji.

W pędzie i pogoni wypieramy, że potrzebujemy drugiej połówki, by się tym cieszyć. Chodzi nawet o przyjaciela. Twarde statystyki rozwodów i piętrzących nawyków spowodowane samotnością. Zamiast dialogu kłótnia i trzaskanie drzwiami. W mojej skromnej opinii to nie wina kobiet. Brak komunikacji z mężczyznami zaszedł już tak daleko, że ciężko odkryć prawdę skąd się wziął.

Co możemy zrobić?

Zapomnieć o ego i kierować się intuicją. Zadawać jak najwięcej pytań. Widzimy sytuacje, że koleżankom nie zależy byś była szczęśliwa. Pocieszanie przy winie i słodyczach to tylko gra aktorska. W głębi czyjeś cierpienie cieszy inną osobę.

Kiedyś uważano, że mamy zwierzęce instynkty. Obecnie wiele rozstań, procesów zakochania wygląda jak powielony schemat. Działają te same rzeczy i te same rzeczy powodują rozpad. Oglądamy się na innych i zamiast tworzyć własną historię sprawdzamy, czy jesteśmy poprawni politycznie w miłości.

Wina leży w połowie drogi. Dlaczego o tym się nie mówi? Taka informacja oznaczałaby dużą szansę na kompromis. Opowiedzenie się za jedną ze stron automatycznie niweczy plany porozumienia. Kobiety, które nie rozumieją mężczyzn są przekonane, że rozumieją swoje zachowanie? Uczymy się siebie nawzajem. Oglądając proces zakochania, flirtu, wyjścia za mąż widzimy mnóstwo pozytywnej energii. Obie strony inwestują wyznając sobie miłość. Podczas rozstania cała energia służy, by wmówić poczucie winy drugiej osobie.

Zachęcam kobiety, by zaczęły obserwować swoje zachowania. Jeżeli kilku mężczyzn zwraca Ci uwagę na ten sam detal- jest w tym trochę prawdy. Każda koleżanka otrzymała miano eksperta. Zacznij sama decydować za siebie. Nie oddawaj władzy (co jest notoryczne) w kwestiach relacji z mężczyznami. Dlaczego tak niewiele kobiet uczy się na błędach? Ponieważ podejmowały nie swoje decyzje. Robiły wiele rzeczy wbrew sobie, by uszczęśliwić środowisko, najczęściej destrukcyjne.

Komunikacja z mężczyznami jest prostsza, niż Ci się wydaje. Zastanów się skąd masz te uprzedzenia i czy jesteś w stanie je zweryfikować?

Zachęcam do pozytywnego podchodzenia do męskiego świata. Media szpikują kobiety historiami przerażającymi. Ile słyszysz pozytywnych informacji na temat zakochania, szczęśliwego związku, mężczyzn z zasadami? To nie istnieje? Widzisz znowu się nakręcasz.

Nie stając po żadnej ze stron zachęcam do większej obserwacji na własnym przykładzie. Odstawienie na bok opowieści koleżanek i pytanie “Jak ja się w tym czuję?”, a nie inni. Jeżeli chcesz zrozumieć męski świat- otwórz się na niego. “Nie chcę być naiwna”- masz rację. Jednak pamiętaj, że to co zakładasz na początku, prawdopodobnie się spełni. Czy nie warto mieć pozytywne podejście i cieszyć się życiem?

“Dlaczego nie rozumiesz mężczyzn?”

Ł.R.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019