Czy zawsze można na Ciebie liczyć?

Czy zawsze można na Ciebie liczyć?

Związek, przyjaźń, biznes, koleżeństwo- w których obszarach można na Ciebie liczyć?

Łatwo wymagać i decydować o cudzym czasie wolnym. Jesteś w stanie poświęcać czas dla drugiej osoby? Oczekujesz zasady wzajemności, czy dajesz kredyt zaufania i pomagasz bezinteresownie?

Zastanów się, czy jesteś osobą na której można polegać. Pomoc i poświęcony czas to inwestycja. Zyskasz polepszenie przyjaźni, miłości lub zostaniesz wykorzystany. Czy to powód, by bać się prezentować postawę kogoś na kim można polegać? Nie. Naiwność i brak odczytywania rzeczywistości nie jest usprawiedliwieniem. Chcesz otaczać się ludźmi, którzy będą wsparciem- zrób pierwszy krok.

Wielu ludzi zostało skrzywdzonych przez najbliższych. Mimo swojej ofiarności, nie uzyskali pomocy, gdy najbardziej tego potrzebowali. To nie jest argument, by zamknąć się na świat prezentując postawę niezależności. Człowiek to istota społeczna. Musimy otaczać się ludźmi.

Nie ma sensu generalizować. Jeżeli jest więcej osób, na które możesz liczyć- to bardzo dobrze i na tym się skupiaj.

Zawsze to czego oczekujesz od innych powinieneś sam sobą prezentować.

Ł.R.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019