Czy jesteś samotna?

Czy jesteś samotna?

Narzekamy na brak pieniędzy, zbyt małe mieszkanie, wysokie ceny markowych ubrań i wiele innych. Każdego dnia walczymy o coś nowego. Wychodząc z domu nakładamy społeczne maski zapewniające przetrwanie. Możemy wewnętrznie cierpieć lecz zrobimy wszystko, by nikt się o tym nie dowiedział. Problem społeczny, który wywiera co raz większe piętno na nasze życie to… samotność.

Czym jest kobieca samotność?

Wiele kobiet nigdy nie powie, że jest samotna. Może to wynikać z jej postawy lub wyparcia i zniekształcenia rzeczywistości. Każda kobieta inaczej rozumie samotność i to w porządku. Samotność głównie kojarzy się z brakiem partnera. Co ciekawe wiele związków, również cierpi na samotność. Człowiek jako istota społeczna lubi mieć kogoś obok do dzielenia się swoim życiem. Szybkie tempo zawodowe i osobiste obniża jakoś stosunków międzyludzkich. Nie mamy czasu inwestować w przyjaźń bez gwarancji lojalności. Stajemy się przyzwyczajani do łatwości zmiany kręgu znajomych. Brak poczucia straty czyni nas zimnymi i wyrachowanymi właścicielami samotności.

Kobieca samotność ma formę wewnętrzną lub zewnętrzną. Kobiety skrywające w sobie emocje są bardziej podatne na nałogi i stres. Rozwód, wyjazd dziecka na studia, zmiana miejsca zamieszkania to tylko niektóre przyczyny generujące poczucie osamotnienia.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019