Czy jesteś odbiciem swoich nawyków?


Czy jesteś odbiciem swoich nawyków?


Życie zawodowe

Jeżeli jesteś właścicielem firmy powinieneś zdać sobie sprawę, że firma to ludzie. Jeżeli jesteś pracownikiem powinieneś mieć na uwadze, że Twój szef to też tylko człowiek. Upraszczając- jesteśmy wynikiem swoich nawyków. Każdy był, bądź jest dobrym człowiekiem. To jacy jesteśmy dzisiaj to wynik procesu. Nikt nie przyjmuje postawy pozytywnej lub negatywnej z dnia na dzień. Efekty pracy, nagrody, notoryczne spóźnianie, plotki, zmienianie pracy co miesiąc- to wszystko nawyk. Nie warto obwiniać siebie, tylko szukać przyczyny i odpowiedzi na pytanie “dlaczego taki jestem?”. Nawyki mają to do siebie, że są powtarzalne. Wykonując wysiłek i tworząc pozytywny nawyk, otrzymujesz fascynujące narzędzie, które pracuje dla Ciebie.

Związek

Umiejętność bycia z drugim człowiekiem wynika z doświadczenia, charakteru, światopoglądu- to wiele czynników. Z reguły poprzednie związki determinują obecną postawę. Osoby, które cierpiały przyjmują postawę obronną lub nabierają siły i działa to na nie budująco. Pary powinny być świadome, że żyjąc w iluzji pt. “partner zmieni się na lepsze”, narażają się na ciągłe napięcie. On codziennie zostawia skarpetki za łóżkiem, gdyż poprzednia dziewczyna to akceptowała. Ona sprawdza jego profile społecznościowe, gdyż jej były partner poznał kogoś przez internet i ją zostawił. On nie mówi “kocham”, nie kupuje kwiatów, gdyż takie wzorce wyniósł z domu. Obserwując swojego ojca taką postawę utożsamił z byciem męskim. Miłosne niuanse generują mnóstwo wniosków. Wiążąc się z partnerem, w rzeczywistości poza pociągiem fizycznym otrzymujemy gratis zbiór nawyków, których nie widać na pierwszy rzut oka. Gdy para uświadomi sobie, że to ich nawyki są jednym z czynników kondycji związku- mogą łatwiej nawiązać dialog. Strach przed mówieniem “Ja”, odejdzie gdy powiesz “moje nawyki”. Zadaj sobie pytanie co w sobie kochasz, a co nienawidzisz?

Środowisko

Środowisko, czyli to z kim przebywasz to także odbicie Twoich nawyków. Chcąc coś zmienić w życiu zawsze musisz dokonać selekcji tego z kim się zadajesz. Grupa ludzi, w której przebywasz to zbiór nawyków. Akceptują tylko znane im nawyki, zmieniając się na lepsze stajesz się “inny”. Grupa zrobi wszystko byś nie zmieniał nawyków. Nawyki w towarzystwie łączą ludzi i są elementem relacji. Tracąc nawyki, tracisz “prawdziwych” przyjaciół. Zadaj sobie pytanie, czy środowisko, w którym się otaczasz to jest to czego byś chciał?

Pieniądze

To czy zarabiasz, czy tracisz pieniądze to także nawyk. Przyjmując postawę pozytywną lub negatywną działamy w taki sposób, by potwierdzić to w życiu. Nie ma ludzi biednych lub bogatych materialnie. Są osoby biedne lub bogate mentalnie. To bardzo ważne. Chodzi tutaj o umiejętność kreowania pieniędzy w różnych formach: praca na etacie, własna firma, tworzenie produktów. To fascynujące, że biedny nie zrozumie bogatego. Zarówno dla jednego i drugiego pieniądze są ważne, lecz ich zdobycie to dwa inne światy. Stan konta to także wyznacznik stanu wiedzy. Skoro nie zarabiasz tyle ile byś chciał Twoja wiedza nie jest tyle warta. Złe nawyki w diecie generują otyłość. Złe nawyki w związku generują kłótnie. Złe nawyki finansowe nie generują przychodu. Porównuję swoje bogactwo z bogatszymi ode mnie, by nie wpaść w poczucie bezpieczeństwa i lenistwo. Zarabianie to działanie. Osobom narzekającym na swój stan konta może brakować działania. Narzekanie to nie działanie. Warto obserwować swoje nawyki finansowe. Mamy tu do czynienia z liczbami. Tak bardzo boli przyznanie się, że jeszcze nie potrafimy dużo zarabiać, widzimy to po jakości naszego życia, którą bardzo trudno zakłamać. To co masz, gdzie mieszkasz, czym jeździsz- to wynik Twojej wiedzy finansowej. Jeżeli mało zarabiasz, a palisz papierosy i pijesz alkohol- pracujesz na swoje złe nawyki. Nie lubimy podsumowywać swojego życia, gdyż liczby nie kłamią. Jednak robiąc rachunek kosztów swoich nawyków możemy odkryć ciekawe rzeczy. Złe nawyki to nie tylko koszta emocjonalne, lecz także finansowe.

 

Możemy codziennie powtarzać, że pieniądze szczęścia nie dają, partner sam się znajdzie, a praca to nie wszystko. Gdyby tylko ludzie uświadomili sobie swoje nawyki, jakże byliby zdumieni ile zależy od nich.

Ł.R.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019