Czy jesteś kolekcjonerem pomysłów?


Czy jesteś kolekcjonerem pomysłów?


Większość startupów, top aplikacji i innych przedsięwzięć postało w głowie ludzi przed ich opublikowaniem. Jeżeli widzisz produkt końcowy- widzisz osobę, która za tym stoi. Osobę, która podjęła działanie. W tym samym czasie wielu ludzi, również wpadło na ten pomysł, jednak nic z tym nie zrobili. Powszechne jest mówienie w stylu “on wpadł na dobry pomysł, dlatego jest bogaty”. Warto zauważać w tym ciężką pracę wdrożenia. Jeżeli w przeszłości miałbyś błysk utworzenia portalu społecznościowego na miarę facebooka- ruszyłbyś do działania? Podejrzewam, że nie.

Według badań ludzie w ciągu roku mają przynajmniej trzy pomysły, których realizacja uczyniłaby z nich milionerów. Pomysł sam w sobie jest bezużyteczny. Ci ,którzy posiadają umiejętność ocenienia wartości swojego pomysłu- są w stanie go sprzedać. Nie czują się na siłach w materii realizacji. Wiele osób nie wierzy w swoje pomysły, co jest następstwem niskiego poczucia własnej wartości. Mówią “jak ktoś taki jak ja mógłby wpaść na taki przełom?”. W ludzkich głowach oraz szufladach gabinetów leżą w depozycie miliony złotych. Nikt z zewnątrz nie jest w stanie zrobić pierwszego korku. Do Ciebie należy byś odkurzył swoje pomysły i zaprezentował większemu gremium.

Warto uwierzyć we własne siły. Zapomnieć o swoim wieku, stanie materialnym, wykształceniu. Zadaj sobie pytanie, czy Twoje pomysły rozwiązują jakiś problem? Ludzie sami oceniają wartość pomysłów, czy nie sądzisz, że to zbyt małe grono? Jeżeli nie jesteś typem samotnego wojownika dobierz zespół, z którym podzielisz się odpowiedzialnością. Realizacja pomysłów uczy pokory i procesu wdrażania. Na początku nikt bardziej nie uwierzy, niż Ty sam. Z racjonalnego punktu widzenia- to normalne. Znasz siebie najlepiej.

Pomysły mają datę przydatności. Świat pędzi i co minutę ktoś wpada na coś odkrywczego. Rozwój i pieniądze nie lubią próżni. Twój pomysł sprzed kilku lat zostanie zastąpiony identycznym lub podobnym. Lukę wypełni osoba bardziej pewna siebie, nastawiona na cel i działanie.

Czy zastanawiałeś się “dlaczego najpierw szukamy negatywów w nowym działaniu?”

Za sto lat nikt nie będzie pamiętał, czy miałeś obawy by coś zrealizować. To zabawne jak potrafimy być przyziemni. Polecam oglądanie transmisji na żywo ze stacji kosmicznej z widokiem na Ziemię. To uczy dystansu i chwilowego złamania schematu. To zaś z kolei uczy elastyczności i innej perspektywy.

Pamiętaj, że jest niewielu ludzi, którzy uwierzą w Ciebie bardziej, niż Ty sam. Przyzwyczajamy się do czekania. Mija miesiąc, rok, dziesięć lat. Czujesz, że rdzewiejesz od środka. Zachęcam do podjęcia działania i byciu fair wobec siebie. Nic nie da Ci takiego szacunku jak pewność, że spróbowałeś.

Czy to dobry pomysł?

Ł.R.

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019