Często się tłumaczysz? Uważaj na…

Często się tłumaczysz?

Poniżej nowy punkt widzenia


Nigdy Się Nie Tłumacz


To zadziwiające, że ludzie potrafią przeżyć całe życie tłumacząc swoje wybory lub ich brak. Brak działania to również działanie.

Zamiast tłumaczyć się żonie, szefowi, rodzinie podejmij działanie. Tłumacząc się wypierasz akceptację, która jest niezbędna by wdrożyć proces zmiany. Tłumacząc się uciekasz od przyczyny i często popełniasz te same błędy tylko w innym kontekście. Uświadom sobie, że są obszary w życiu w których nigdy nie będziesz dobry. Ego chce być mistrzem- możliwości już dawno leżą na deskach.

Jesteśmy w stanie zapłacić wysoka cenę, by bronić swojego zdania. Nie myśląc racjonalnie, gdyż ocena trwa ułamki sekund mówiąc “tak, ale…”. Tak bardzo wierzymy w swoje myśli, że posługujemy się nawykami z dzieciństwa. To tak jakbyśmy nadal rozpalali ogień krzemieniem. Nie mając narzędzi na miarę XXI wieku nadal widzimy biznesy odstające od rzeczywistości, czy kłótnie w związku kończące się obrażaniem. Tłumacząc się bronisz przyczyny, która być może zmieniła się na przestrzeni lat. W ten sposób nigdy jej nie poznasz i pozornie odetchniesz czekając na kolejną ujmę.

Zaakceptuj fakt. Fakt to np. deszcz. Coś czemu nie można zaprzeczyć. Nie myl faktów z Twoją interpretacją tego co Ci się przytrafiło. Strata pracy dla jednych to możliwość, dla innych porażka. Tłumaczenie się to słabość. To wmówienie sobie, że nigdy nie będę płakał na pogrzebie, nigdy nie wystąpię w telewizji, nigdy nie pójdę w ślady ojca. Tłumacząc się za złe wyniki podwajasz błędy.

Zaakceptuj-Nie tłumacz się-Podejmij działanie

Powtarzaj to za każdym razem, gdy najdzie Cię ochota usprawiedliwiania.

Przepraszam, że tak krótki wpis, ale…

Ł.R

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019