Co dla Ciebie znaczy dzień ojca?


Co dla Ciebie znaczy dzień ojca?


Dzień ojca jest kojarzony wyłącznie ze świętem w kalendarzu. Osobiście traktuje to jako przypomnienie. Jesteśmy zabiegani i nie dostrzegamy prostych rzeczy. Komunikacja więzów rodzinnych skupia się na dzwonieniu, pisaniu smsów itd. Wirtualnie spędzamy czas z najbliższymi i te święta są doskonałą okazją, by poświęcić komuś czas.

Żadne prezenty materialne nie zastąpią wspólnego wypadu na ryby, rozmowy o życiu, czy zwykłego oglądania meczu z ojcem. Ojciec to ważna osoba w życiu każdego dziecka. Czy tego chcesz, czy nie posiadasz w sobie wzorce z dzieciństwa, które Cię ukształtowały. Nosisz w sobie postawę ojca w mniejszym lub większym stopniu. Nawet jak zostałeś źle wychowany nie warto mieć o to pretensji, gdyż ojciec, również powielał to co otrzymał.

Męskie tematy i więź ojca z synem to mocne relacje. W wielu rodzinach kłótnia sprawiła, że te stosunki zostały urwane. Duma i ego nie pozwala wyciągnąć pierwszemu dłoń w celu pogodzenia się. Brak szerszej perspektywy i świadomości tego, że umieramy sprawia, że wmawiamy sobie “mam czas” i czekamy rok, dwa na przejęcie inicjatywy. Odejście drugiego człowieka generuje głębokie refleksje. Wielu synów dałoby dzisiaj wszystko, by cofnąć czas i spędzić czas z ojcem. Jeżeli masz możliwość zrób to i nie sugeruj się tym głosem w głowie, który mówi co powinieneś, a co nie.

Ludzie pamiętają złe rzeczy. Negatywne emocje generują większy nacisk na nasze wspomnienia. Szef pamięta czym podpadłeś w pracy, żona wypomina jak flirtowałeś na przyjęciu z jej koleżanką, syn nie wybaczył spóźnienia na przedstawienie, rodzeństwo nie rozmawia kilka lat ze sobą, bo majątek został nierówno podzielony. Drobne incydenty sprawiają, że zapominamy o tym co dobre. Większość relacji opiera się na pozytywnych kontekstach. Kierujmy się tym w ocenie siebie i drugiego człowieka. Mamy setki powodów, by kochać drugiego człowieka.

Czym dla Ciebie jest dzień ojca?

 

Ł.R.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019