Biznes is Busine$$

Jak zarabiać więcej bez względu na wiek?

Dlaczego bogaci stają się bogatsi, a biedni stają się biedniejsi?

Czy jesteś zadowolony ze swojej wartości netto?

Jakie masz podejście do pieniędzy? Od tego wszystko się zaczyna. Zarabiasz zawsze tyle na ile uważasz, że zasługujesz. Ani mniej, ani więcej. Stan konta to lustro Twoich myśli o bogactwie. Stan konta bezlitośnie odrzuca czarne owce, próbujące wmówić sobie, że zasługują na pieniądze. To uczciwe. To fair. Nie możesz domyślać się, tylko być pewnym w stu procentach. Czyste i szczere uczucie o własnej wartości i ceny za tę wartość.

Jak często używasz słów: zysk, majątek, złoto, aktywa, dochód pasywny, milion złotych?

Większość Twoich znajomych to obraz Twojego portfela. Jeżeli jesteś człowiekiem zarobków klasy średniej- spotykasz się z takimi ludźmi. W innym akwarium czułbyś niedosyt siedząc wśród milionerów. To świadczyłoby o Twojej niewiedzy na sukces- to pstryczek w ego, dumę, zdanie o sobie samym. Warto otaczać się ludźmi, nie szufladkując ich zer na koncie. Biedniejszy nauczy Cię pokory i sprowadzi na ziemię, bogatszy doda pewności siebie i możliwości. Jednak w tej materii chodzi o skalę.

W meandrach biznesu ważniejsi są ludzie, niż rzeczy. Jeżeli zmienisz znajomych na skierowanych na sukces- zaczniesz obserwować świat ich oczyma. Zaczniesz dostrzegać szanse na rozwój. To naturalny proces zmiany. Rozglądnij się dookoła siebie. Czy to Ci wystarcza? Czy w tym towarzystwie będzie mnie stać na nowe auto? Zależy czego oczekujesz…

Żyjemy w czasach, gdzie należy samemu tworzyć miejsca pracy- dla siebie. Robotyka i innowacje brutalnie zmiotą z powierzchni Ziemi połowę zawodów. Zawodów, w których czynności są powielane każdego dnia.

Czujesz niepewność?

Inwestuj w wiedzę. Zdobytą wiedzę zainwestuj i zaryzykuj. Jeżeli się nie uda- powtórz od nowa.

Rozwój to naturalny proces rasy ludzkiej. Aktorzy, piosenkarze, artyści mają mnóstwo pieniędzy z tytułu dzieł, które stworzyli. Jednak ryzykują w nowe gatunki, gdyż to naturalne. Inaczej czują się jak rośliny, przy sztucznym świetle.

Twoja wartość netto to aktywa, które możesz sprzedać po odjęciu pasywów, czyli zobowiązań. Jeżeli nic nie robisz od kilku lat, byś miał lepiej – nie narzekaj. Zaakceptuj i od akceptacji zacznij budować. Nie zaczynaj od gniewu i roszczenia, że coś Ci się należy. Jak widzimy w społeczeństwie- to nie działa.

Zarabianie na pasji?

Zarabianie na pasji jest łatwe. Problem pojawia się, by odkryć w sobie to coś. Warto szukać i robić to co się kocha. Zwrot z tej inwestycji jest niewyobrażalny. Droga jest zapłatą samą w sobie.

Zarabianie pieniędzy jest proste. Ludzie są mistrzami w komplikowaniu. Ludzie kochają skomplikowane rady i “sposoby na”. Uważają, że prostota jest bez wartości. Powiesz komuś “ćwicz w domu 3 razy w tygodniu”, by po roku czuć się wspaniale? Ta osoba zacznie od kupna super obuwia, przyrządów, stroju itd. zamiast wziąć się do roboty. Nie doceniamy prostych rad, zrzucając winę na lewo i prawo. Biznes to wyrzeczenia. “Nie mam czasu”- wszyscy mają po dwadzieścia cztery godziny.

Sukces

Każdy chce odnieść sukces, nie każdy jest gotowy na sukces. Czasami warto odpuścić, by dojrzeć, przeżyć więcej, zdobyć wiedzę- zaatakować za jakiś czas. Co dla Ciebie jest sukcesem? Nie utożsamiaj sukcesu tylko z pieniędzmi.

Być może już odniosłeś sukces?

Jako spełniony rodzic, którego szanuje dziecko?

Jako pracownik, który ma zaufanie u szefa?

Jako nastolatek, który każdej mówi “tęsknię”?

Jako obywatel, dumny ze swojego kraju?

Jako artysta, dając ludziom piękno na płótnie?

Jako alkoholik, nie pijący od kilku lat?

Jako żona, wierna i kochająca po dwudziestu latach ślubu?

Jako lekarz ratujący bijące serce…

Dopóki bije serce, walcz o swoje, zadawaj pytania kim chcesz być i na co zasługujesz. Nie oglądaj telewizji, by żyć cudzym życiem. Popełniaj błędy idąc po swoje. Bądź człowiekiem sukcesu- drugiej szansy nie będzie.

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.