Bądź Szczery – Zostaniesz Sam

Radzisz sobie ze szczerością?

Wszyscy Twoi najlepsi przyjaciele to Ci, którzy powtarzają to co chcesz usłyszeć? Przeczytaj to zdanie 10 razy i chwilę się zastanów. Bingo!

W tych czasach nie warto uczyć jak mówić prawdę, lecz jak prawdę przyjmować. Z tym wszyscy mamy problemy. Ludzkie ego wypluwa i usuwa numery telefonu osób- które są wobec nas szczere. Polecam każdemu zdobycie wiedzy o ego. Wymaga to odwagi, gdyż burzy ułożony i przytulny świat. Burzy to co sądzimy o sobie samych. Stawia znak zapytania, czy nasze zachowanie jest takie super? czy grono znajomych to potwierdza, gdyż ma w tym korzyść? To mocny temat.

Szczerość, czyni nas bezbronnymi. Gdy usłyszymy prawdę o sobie poczujemy w środku dziwne uczucie. To znak, że dana osoba zgadła. Poczujemy dyskomfort, a daną osobę odstawimy do szufladki “na czarną godzinę”.

Szczerość przyjaciół boli. Wolimy spotykać się z gronem potakiwaczy bez własnego zdania. Potakiwacze dopasowują się i sztucznie tworzy się “zgrana paczka”. Potakiwacze wiedzą co powiedzieć, podobają im się Twoje pomysły(każde), uznają Cię za osobę z mocnym kręgosłupem moralnym. Jeżeli masz zachwiane życie, uważasz się za lepszego człowieka mimo, że w czterech ścianach przeżywasz rozpad rodziny- potakiwacze pocieszą i zrzucicie winę na… kogo zechcesz. Przyjaciel powiedziałby prawdę- ale nie chcesz prawdy. Prawda zmusi Cię do przyznania się, że od lat okłamujesz siebie i otoczenie. To niedopuszczalne!

Tylko prawda rozwija. Warto trzymać takie szczere osoby blisko. Są bezcenne. Wegetacja z osobami, które “grają”, by wypaść dobrze w towarzystwie nic nam nie da. Osobiście wolę chamskiego, szczerego kumpla od ułożonego znajomego, który zawsze powie co chcę usłyszeć.

Jak odebrać szczerość?

Nie atakuj, Nie broń się, Nie argumentuj – Przyjmij i podziękuj za opinię. Do takiej szczerości trzeba dojrzeć…

Szczerość to nie głupota. Należy zachować zasady kultury i wyczucia smaku. Kieruj się intuicją.

Większość znajomości to matrix. O ile w biznesie jest to dopuszczalne, by gra została wygrana. W życiu osobistym odbiera energię i kontrolę.

Masturbacja opiniami potakiwaczy niszczy poczucie własnej wartości. Boimy się, co powiedzą inni. Tango w pokazywaniu innego życia niż jest na prawdę. To męczące. Czasami chcemy przyznać się, ale wstydzimy pokazać… słabość. Jest takie uczucie… to normalne, że nie wszystko jest jakie chcemy. Ta akceptacja słabości daję moc.

Zastanów się, który z Twoich przyjaciół jest prawdziwy, a który to potakiwacz.

 

Łukasz Rożewski

Twórca

ŁUKASZ JEST AUTOREM REDVOUX.PL. REALIZUJE SIĘ PISZĄC ARTYKUŁY, TWORZĄC NA YOUTUBE, PROWADZĄC KONSULTACJE. JEST OBSERWATOREM LUDZI, DLA KTÓRYCH TWORZY I ICH WSPIERA.

Brak Komentarzy

Wyjdź i Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

© Redvoux.pl Łukasz Rożewski 2019